Windows – interneto greitį padidinkime 20%

windowsMS Windows vartotojai dažniausiai nė nenumano, kad naršo internete, siunčiasi filmus ir tt. išnaudodami tik 80% savo interneto spartos. Operacinėje sistemoje Windows yra daug užslėptų nustatymų, kuriuos pakeitus galima ją paspartinti. Apie vieną iš šių nustatymų papasakosiu šiame straipsnyje. Galėsite džiaugtis 20% padidėjusia interneto sparta. Atminkite, ši procedūra gali neveikti Home Edition Windows XP. Galite pasimatuoti savo interneto spartą prieš pakeitimus ir po. Taigi – pradedam.
Spaudžiam “Start” mygtuką ir pasirenkame meniu punktą “Run…” (sulietuvintoje MS Windows versijoje pasirenkame “Vykdyti…”)
Asiradusiame langelyje įrašome “gpedit.msc” be kabučių. Spaudžiame “OK” arba “Enter”.
Prieš mus atsiveria langas:

gpedit1

Šio lango kairėje pusėje susirandame “Administrative Templates”, išskleižiame šią eilutę ir pasirenkame “Network”, išskleidžiame “Network” eilutę ir pasirenkame “QoS Packed Sheduler”. Dešinėje lango pusėje susirandame “Limit reservable bandwidth” ir pažymime jį.

gpedit2

Lango viduryje matome šio nustatymo aprašymą:

By default, the Packet Scheduler limits the system to 20 percent of the bandwidth of a connection, but you can use this setting to override the default.

Tai reiškia, kad sistema 20% internetinio srauto pasiima pati sau ryšio kokybės patikrinimui. Mano nuomone mes patys sugebame įvertinti ryšio kokybę 🙂 Skaitykime toliau:

If you disable this setting or do not configure it, the system uses the default value of 20 percent of the connection.

Pasirodo net ir uždraudus ar nesukonfiguravus šį parametrą sistema vistiek savo 20% pasiima ir tiek.
Bet išeitis yra. Spustelėję dukart “Limit reservable bandwidth” pamatome langą:

gpedit3

Šiame lange “Not Configured” perjungiame į “Enabled”:

gpedit4

“Bandwidth limit (%)” laukelyje matome įrašytą rekšmę “20”. Šio laukelio reikšmę pakeičiame, įrašome “0”:

gpedit5

Spaudžiame “Apply” po to “OK”, uždarome langus.
Ką mes padarėme ? O gi nieko blogo, leidome sistemai tikrinti ryšio kokybę, ir dar srauto tam patikrinimui daug palikome – net 0%.
Perkrauname sistemą ir džiaugiamės visu 100% internetinio srauto. 🙂